Search from vocabulary

Content language

Vocabulary information


TITLE

اصطلاحنامه فرهنگی ایران-ارتباطات

SUBJECT

ارتباطات سنتی
فراگرد ارتباطات
نظریه های ارتباطات

DESCRIPTION

این اصطلاحنامه خرد یکی از حوزه‌های اصطلاحنامه فرهنگی ایران (اصفا) به زبان‌های فارسی، عربی، انگلیسی و روسی است. همچنین شامل اصطلاحات مرجح فارسی به خط سیریلیک و اصطلاحات تاجیکی به خط سیریلیک و نیز خط فارسی است.همکاران ویراست دوم سه‌زبانه اصطلاحنامه فرهنگی ایران فتانه ترکاشوند و نرگس قدیمی بودند. برابرنهاده‌های انگیسی اصطلاحات را علی کربلایی نوروز وسید شمس‌الدین میرابوطالبی انجام داده‌اند. در ویراست بعدی مرتضی رزم‌آرا برابرنهاده‌های روسی و تاجیکی را به آن افزود. سپس داده های اصفا ‌در نرم افزار جامع کتابخانه ملی ایران (رسا) ویرایش و به SKOS/RDF تبدیل و اکنون در پلتفرم Skosmos در دسترس است.
مجری طرح SKOS/RDF سعیده اکبری داریان بوده است.آزیتا مالمیر ویرایش محتوایی و شکلی داده ها در رسا را برعهده داشته است. علیرضا بدرلو داده ها را تبدیل و پاکسازی کرده است. و حسن باقری مهابادی شخصی‌سازی‌هایSkosmos را انجام داده است.
Skosmos ‌در تنظیم سلسله مراتبی هر زبان، چنانچه معادلی در آن زبان در داده ها نباشد، اصطلاح مرجح عربی و در صورت نبود آن، اصطلاح مرجح فارسی را قرار داده است.
امیدواریم با اظهار نظر، پیشنهادها و نقدهای حرفه‌مندان علم اطلاعات و دانش‌شناسی، کاستی ها رفع و بر غنای این اصطلاحنامه افزوده شود.

PUBLISHER

سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران

CREATOR

خسروی، فریبرز

CONTRIBUTOR

اکبری داریان، سعیده
باقری مهابادی، حسن
بدرلو، علیرضا
ترکاشوند، فتانه
رزم آرا، مرتضی
قدیمی، نرگس
مالمیر، آزیتا
میرابوطالبی، شمس‌الدین
کربلایی نوروز، علی

CREATED

چهاردهم دی ۱۴۰۰

RIGHTS HOLDER

سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران

TYPE

اصطلاحنامه

SKOSMOS:SHORTNAME

اصفا

URI

http://skosmos.nlai.ir/asfa-com/fa/page/asfa

Resource counts by type

TypeCount

Term counts by language

Language Preferred terms Alternate terms Hidden terms